Kulüpler

HECE KOLEJİ Kulüp Çalışmaları

AKIL OYUNLARI KULÜBÜ

Öğrencilerimizi akıl oyunlarıyla tanıştırmak, düşünmeye sevk etmek, öğrencilerimizin problem çözme becerilerini artırmak ve farklı düşünebilmelerini sağlamak için kurulmuştur. Akıl oyunları kulübünde öğrencilerimiz, eğlenceli vakit geçirerek problem çözme, mantık yürütme, hızlı düşünme, çözüm üretme gibi beceriler kazanır ve bu becerilerini geliştirme fırsatı bulurlar.

SATRANÇ KULÜBÜ

Öğrencilere satrancı sevdirmek, satranç oyunuyla boş zamanlarını değerlendirecek ortam hazırlamak, satranç bilmeyen öğrencilere satranç öğretmek, kendini geliştirmek isteyen öğrencilere eğitim vererek onların daha ileri düzeyde oyuncu olmalarını sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

EBRU SANATI KULÜBÜ

Öğrencilerimizi stresten uzaklaştırmak ve sabırlı olmayı öğretmek amacıyla kurulmuştur. Ebru yapan öğrenci duygu ve düşüncelerini renk ve desen olarak dışa vurur. Ebru sanatı sayesinde öğrencilerimiz ince motor gelişimi kazanır.

TİYATRO KULÜBÜ

Öğrencilerimizi tiyatro sanatına teşvik etmek, yaratıcıklarını geliştirmek ve sorumluluk bilincini arttırmak amacıyla oluşturulmuştur. Öğrenciler gösterimi yapılacak olan oyunu iyi bir şekilde sahnelemek için dayanışma içinde ve planlı olarak çalışırlar. Tiyatro kulübü, bünyesindeki öğrencilere ölçülü, saygılı ve anlayışlı davranabilme kabiliyetini kazandırmaktadır.

BASKETBOL KULÜBÜ

Öğrencilerin basketbol kurallarını öğrenmesini sağlayıp teknik ve taktik çalışmalar ile basketbolu sevmelerini sağlamak için kurulmuştur. Basketbol ile öğrencilerimizin birlikte hareket etme, paylaşma, dayanışma, mücadele etme duygularını geliştirir.

FUTBOL KULÜBÜ

Öğrencilerimizin sistemli ve disiplinli çalışmalar sonucunda futbol eğitimi almalarına katkıda bulunmak, futbolu sevdirmek, iyi bir taraftar ve futbolsever olmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

VOLEYBOL KULÜBÜ

Öğrencilerin fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak ve vücutlarına esneklik kazandırmak amacıyla oluşturulmuştur. Voleybol oynayan bir çocuk, şiddet kullanmadan, iradesi ve rakibine karşı sağladığı psikolojik güç ile başarı kazanmayı hedefler. Sonuca gitmek için takım arkadaşları ile paslaşması gerektiğinin farkında olan öğrenci yardımlaşmayı öğrenir.

ROBOTİK KULÜBÜ

Öğrencilerimiz Legolarla, kodlamalarla bilgisayar ortamında sensör yardımı ile algılanabilen cihazlar üretir. Bu aşamaya geçmeden önce icatların tarihini ve nasıl eksiklikler sonucu ortaya çıktığını nasıl aşamalardan geçtiğini anlatılır. DC motor sistemi pil düzeneği ve bunların birbiri ile uyumunu sağlayıp atık maddelerle küçük araba maketi görseli yapılır.